Kilka zdań o stronie:

 

Dlaczego powstaje?
Do tej pory w Wałbrzychu nie istniało miejsce w internecie,

w którym społeczność katolicka miasta i jego okolic mogłaby zamieszczać i wymieniać informacje. Dlatego z inicjatywy parafian, katolików świeckich zrodził się pomysł na uruchomienie takiej strony.

Co będzie zawierać ?

Chcemy publikować materiały nadesłane również przez Państwa. Mogą to być ogłoszenia o wydarzeniach

w poszczególnych parafiach. Jeżeli warto, aby szerokie grono osób wiedziało i uczestniczyło, umieścimy wiadomość o takim zdarzeniu. Będziemy redagować reportaże z ciekawszych wydarzeń z życia Kościoła w kontekście miasta, świąt, manifestacji, itp.

​Ważniejsze zasady publikowania nadesłanych prac.

​Prosimy o nadsyłanie wyłącznie materiałów własnych (teksty, zdjęcia). Z uwagi na prawa autorskie, prosimy o dopisanie zgody autora na umieszczenie jego materiałów na stronach www.katolicki.walbrzych.pl. Jednak zastrzegamy sobie prawo do wyboru i decyzji o publikacji nadesłanych materiałów oraz informujemy, że nadesłane treści są zamieszczane na odpowiedzialność ich autorów.

Niezależność.

Mimo, że nasze strony mają charakter katolicki i taki światopogląd prezentują, chcemy być wolni od nacisków ideologicznych, osób, partii, ugrupowań, itp.

Zależy nam na prezentowaniu treści obiektywnych, zdroworozsądkowych, służących rozwojowi duchowemu i fizycznemu czytelników.

 

Katolicki Wałbrzych nie wypowiada się oficjalnie w imieniu Kościoła i biskupów.

 

Autorzy portalu:

Społeczność katolików świeckich w Wałbrzychu. 

Kontakt:

e-mail: katolicki.walbrzych@gmail.com