Ruch Obrony Życia:

Pocztowa Skrzynka Zaufania

Jeżeli masz problem, jesteś w ciąży, możesz być w ciąży ale nie jesteś pewna, boisz się. Nie rozumiesz np.: na czym polega cykl miesięczny kobiety, masz pytanie natury medycznej - pisz do nas. Postaramy się pomóc. Na pytania odpowiadają: położna, pielęgniarka, ratownik medyczny, od wielu lat zajmujący się tematyką fizjologii rozwoju człowieka, położniczą, planowania rodziny.

Słyszymy co pewien czas o dzieciach znajdowanych w "oknach życia". Czy zastanawialiśmy się kiedy, gdzie

i dlaczego takie okna powstały?

Historia sięga XIII wieku i zaczyna się w Rzymie i Montpellier. Mówi o tym nasz film...

Papież Franciszek porównał aborcję z powodu wad płodu do działań nazistów.

Mówił o tym podczas spotkania z forum włoskich rodzin.

Franciszek powiedział: "W zeszłym stuleciu cały świat był zgorszony tym, co robili naziści, by doprowadzić do czystości rasy. Dzisiaj robimy to samo, ale w białych rękawiczkach".

Rozważanie aborcji i dokonywanie jej z powodu uszkodzeń płodu i obaw na tym tle nazwał "modą" i "zwyczajem".

 

Kiedy okazuje się, że "być może dziecko nie jest zdrowe albo ma jakąś wadę, pierwszą myślą jest: "nie chcemy go" - mówił papież.

"To dzieciobójstwo. Aby zapewnić sobie spokojne życie, zabija się niewinnego" - dodał w czasie audiencji w Watykanie.

źródło: PAP

Znikające pierwsze dwa tygodnie ludzkiego życia - czyli sztuka manipulacji.

W ostatnim czasie w prasie ukazują się publikacje na temat tabletki antykoncepcyjnej Ellaone. Oczywiście mocno podkreśla się, że środek ten rzekomo nie ma właściwości poronnych, gdyż nie przerywa ciąży. Tych, którzy sądzą inaczej, uważa się za niedouczonych i różnych jeszcze gorszych.

 

Otóz WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) jako początek ciąży przyjmuje moment zagnieżdżenia się zarodka w macicy, a nie przypadające do kilkunastu dni wcześniej zapłodnienie komórki jajowej.

 

Sztuczka polega więc na wytworzeniu w świadomości społecznej przeświadczenia, że początek ciąży jest jednocześnie początkiem życia człowieka. A skoro Ellaone nie ma wpływu na istniejącą ciążę (nie jest to jednak całkowicie pewne-brak badań), nie ma więc właściwości poronnych.

 

W powszechnym odczuciu termin "początek ciąży" oznacza, że wcześniej nic nie ma. Myślimy: "Skoro Ellaone nie powoduje przerwania ciąży, jest więc bezpieczna".

Nic bardziej mylnego, ponieważ w rzeczywistości początek życia następuje od kilku do kilkunastu dni przed oficjalnie uznanym przez WHO początkiem ciąży.

 

Życie człowieka jako odrębnej, autonomicznej jednostki, zaczyna się w momencie wniknięcia plemnika do komórki jajowej

i połączenia się materiału genetycznego komórki żeńskiej i męskiej:

jest to zapłodnienie. Zapłodniona komórka żeńska nazywa się zygotą.

Od tej chwili ulega ona silnym podziałom komórkowym. Zaczął rozwijać się człowiek, który oprócz ciała ma już duszę.

 

Dopiero kilka-kilkanaście dni później mały człowiek jako już zarodek zagnieżdża się (jest to implantacja) w błonie śluzowej macicy (endometrium).

 

W tym momencie ten nowy człowiek żyje już niemal dwa tygodnie.

 

Istotą sprawy jest fakt, że jeśli doszło do owulacji, Ellaone zmienia endometrium tak, że zarodek zamiast ulec zagnieżdżeniu - zostaje wydalony z jamy macicy.

To jest właśnie wczesne poronienie. Zatem wystąpiło ono zanim doszło do ciąży.

 

Powyższy fakt zostaje przez autorów wspomnianych publikacji sprytnie przemilczany lub nazywany błędnie "wydaleniem komórki jajowej".

 

Posumowując: Ellaone nie działa na istniejącą ciążę (choć może działać toksycznie na płód), natomiast nie dopuszcza do zagnieżdżenia się zarodka jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem ciąży (zagnieżdżeniem). Jest to działanie wczesnoporonne, czyli uśmiercające istniejącego kilkunastodniowego człowieka.

B.Z.

 

POMNIK DZIECI POCZĘTYCH

I NIENARODZONYCH w Ząbkowicach Śląskich.      

 

"Ząbkowicki POMNIK nawiązuje do formy pomnika pułkownika Jerzego Wołodyjowskiego, stojącego obok katedry w Kamieńcu Podolskim. Jest to ścięte drzewo, jak zakończone przedwcześnie życie żołnierza, który honorowo zginął przez wysadzenie Czarnej Baszty w Zamku Górnym. 
 

Ten POMNIK to rozgałęziający się pień drzewa, co symbolizuje dzielone

i pomnażane życie matki. Jedna z gałęzi wskazuje na dalsze rozgałęzianie się - jak w drzewie genealogicznym. Gałęzie są pościnane, pień pękający, spomiędzy gałęzi wypływa sok drzewa - symbol odpływającego życia, zwiastun śmierci, która dotyka nie tylko dzieci, ale i matkę. 
Pień w kształcie kobiety w stanie błogosławionym ma wyraźnie zaznaczony brzuch, który podtrzymują dzieci wydające niemy krzyk, wołanie o uratowanie życia.
Dzieło ma charakter pokojowy

i stanowi formę protestu przeciwko wojnie, która pochłania dziesiątki milionów niewinnych istnień. Dzieje się to na skutek aborcji."

"Jak są karane kobiety palące w ciąży"

"Alkohol w ciąży - to dziecko z zespołem FAS""

Filmik: "Śmiercionośna tabletka"

Wystawa:  Jan Paweł II - w obronie życia człowieka.

Życie zawsze jest dobrem.
Człowiekiem...
Rozwój dziecka (skrótowo).
Rozwój dziecka (skrótowo) cd.
Pełnia życia.
Człowiek od poczęcia !
obraz 7.JPG
Okna życia.
Aborcja jest niebezpieczeństwem.
Troska przed narodzeniem.
Każdy ma prawo do życia.
Aborcja-negatywne skutki.
In vitro-nie.
Naprotechnologia-tak.
Naprotechnologia.
Brońmy poczętego życia.