• Katolicki Wałbrzych

Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę.

Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę, transmitowane na cały świat przez media, zapowiedział w sobotę arcybiskup Turynu ks. abp Cesare Nosiglia. To inicjatywa związana z trwającą pandemią koronawirusa.

„Miłość, jaką Jezus nam podarował, jest silniejsza od wszelkiego cierpienia, wszelkiej choroby, wszelkiego zakażenia, każdej ciężkiej próby i zniechęcenia” – podkreślił w swym wystąpieniu metropolita stolicy Piemontu.

Ogłosił, że w Wielką Sobotę o godz. 17.00 będzie przewodniczył długiej modlitwie przed Całunem. Podkreślił, że wszyscy na świecie będą mieli możliwość udziału w tym wydarzeniu.

Całun Turyński, czyli tkanina, w którą według tradycji owinięte było ciało Chrystusa po ukrzyżowaniu, przechowywany jest w kaplicy w katedrze świętego Jana Chrzciciela. Od lat jest przedmiotem badań i analiz, dokonywanych także przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć nauki i technologii w celu ustalenia daty pochodzenia płótna i jego przeznaczenia.

inf. PAP/radiomaryja


W kościele św. Franciszka w Wałbrzychu o Całunie Turyńskim opowiadała tuż przed wybuchem epidemii siostra dr Anna Krogulska. Przypominamy te niepowtarzalne rekolekcje w nagraniu filmowym.41 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie